מידע כללי

כבעל עסק או כמנהל משמרת בוודאי נתקלת לא פעם בקושי לארגן את סידור העבודה ללא מאמץ. אין ספור דרישות של העובדים, בקשות לשינויים, החלפות משמרת ואילוצים, אין סוף דפי טיוטא, מחיקות, ושעות מבוזבזות לריק.
 
ShiftOrganizer - התוכנה לסידור עבודה בשניות
סידור העבודה של המשמרות בעסק שלך יהפוך למשימה פשוטה ומהירה עם ShiftOrganizer. סביבת העבודה תהפוך לנעימה ותצמצם בצורה משמעותית בזבוז רב של זמן.
ShiftOrganizer מאפשרת לכם להפוך את סביבת העבודה ליעילה, חסכונית ופורייה, זאת בזכות ממשק פשוט וחדשני, המאפשר עריכת סידור עבודה, תוך מספר שניות ובלחיצת כפתור.
 
הגישה למערכתShiftOrganizer מתבצעת דרך האינטרנט באמצעות ממשק נוח וידידותי כאשר יש לך שליטה על כל הנתונים במטרה לבצע סידור מהיר של המשמרות וכן שינויים ועדכונים לפי הצרכים של העסק והעובדים.
 
ShiftOrganizerוהכל נראה פשוט יותר
ShiftOrganizer עוזרת לעסקים במספר תחומים:
 
  • צמצום שעות עבודה מבוזבזות- ShiftOrganizer חוסכת לך בזמן העבודה, ומאפשרת לך לסדר משמרות תוך מספר שניות ובאמצעות מספר צעדים פשוטים.
  • סביבת עבודה נעימה ושקטה- באמצעות ShiftOrganizer תוכל ליצור סידורי עבודה שעונים על צרכי העובדים תוך לקיחת כל האילוצים בחשבון. צוות העובדים יהיה מרוצה והמוטיבציה לעבודה תהיה גבוהה. כל התהליך הזה יתבצע ללא כל מאמץ ובצורה מהירה.
  • נגישות גבוהה- עם ShiftOrganizer לא צריך להתאמץ, ניתן להיכנס למערכת דרך כל מכשיר המחובר לאינטרנט, ולא צריך להתקין את התוכנה על גבי מחשב אישי.
  • כלי ניהולי- באמצעות ShiftOrganizer תוכל להפיק דוחות ניהוליים שונים בהתאם לקריטריונים הנדרשים לך.
 
ShiftOrganizer- פתרון לכל עסק
ב- ShiftOrganizerמבינים, כי לכל עסק צרכים ייחודיים, המשתנים בהתאם לאופי העסק ומספר העובדים שבו. בכדי להתאים את התוכנה בצורה האופטימאלית לצרכים שלך, תוכנת ShiftOrganizer מציעה שלוש חבילות שונות מהן תוכל להתרשם ולבחור, ובאמצעותן תוכל לנהל את סביבת העבודה שלך בצורה הטובה ביותר:
 
  • חבילת BASIC- מיועדת לניהול צוות עובדים בהיקף של עד 15 איש. התוכנה כוללת מגוון פונקציות כגון: ממשק לשיבוץ האילוצים של העובדים ומערכת לשליחת SMS ומיילים. כל זה ניתן לביצוע באמצעות ממשק נוח לשיבוץ ידני ובתמיכה מלאה של החברה
  • חבילת STANDARD- מיועדת לניהול צוות עובדים בסדר גודל בינוני של עד 75 איש. התוכנה מאפשרת סידור עבודה אוטומטי וכוללת פונקציות נוספות כמו: עדכון אילוצי העובדים, אפשרות למשלוח הודעות ועדכונים, מתן שירות אונליין לבעיות ותקלות, הפקת דוחות מפורטים ועוד.
  • חבילת PREMIUM- חבילה המיועדת לניהול סידור עבודה במקומות גדולים, ללא הגבלה של מספר העובדים. התוכנה כוללת ממשק שכר שמחשב פרמטרים כגון שעות נוספות, חגים ושבתות, שאלונים ומבחנים לעובדים לצורך שיפור איכות השירות, מערכת תמיכה מורחבת ומגוון עזרים נוספים.
 
מגוון פונקציות נוספות לשירותכם
בנוסף לכל המאפיינים שהוזכרו, כל החבילות מכילות עזרים חשובים נוספים כגון: לוח לסידור עבודה שבועי או חודשי, עדכונים ושיבוצים מידיים או עתידיים, חישוב שעות נוספות, ממשקים גרפיים, כלים לניתוח נתונים, הכנסת פרטי הקשר של העובדים, החלפת משמרות, מעקב אחר לוחות זמנים, ניהול חופשות ועוד.
 
כל המערכות פועלות בצורה גמישה והוגנת מאוד, תוך התחשבות באילוצי העובדים ובאילוצי העסק, והן ניתנות לשינוי והתאמה בכל עת.
 
עם ShiftOrganizer תוכלו להיות רגועים.
 
 

צור איתנו קשר

050-7602828 למידע נוסף - 050-7602828
שם מלא:
אימייל:
טלפון:
נושא הפניה:
הודעה:
captcha

מלאו את הקוד המופיע בתמונה